Užitočné nápady

15 praktických spôsobov použitia potravinového filmu, ktoré mnohí ani nehádajú

Pin
Send
Share
Send
Send


Potravinový zábal je už dlho neoddeliteľnou súčasťou kuchyne mnohých manželiek v domácnosti. Tento materiál pomáha predĺžiť trvanlivosť výrobkov.

Ale okrem priameho vymenovania, potravinový film možno nájsť aj viac ako jednu užitočnú aplikáciu. Pri týchto 15 neobvyklých spôsoboch si mnohí neuvedomujú.

1. Chráňte ruky pred rohmi.

Ochrana rúk pred rohmi.

Po záhradení alebo zbere sa na vašich rukách môžu objaviť mozoly. Aby ste tomu zabránili, zahoďte rukoväte záhradného náradia, ako aj mopy a metly niekoľkými vrstvami lepiacej fólie.

2. Uchovávajte banány

Zachráňte čerstvosť banánov.

Skladovanie banánov je dosť ťažké. Za pár dní začnú sčernieť a neatraktívni. Zastaviť proces a udržať ovocie čerstvé jedlo film pomôže. Zabalte stonky banánov a zostanú čerstvé o týždeň dlhšie.

3. Predĺžte životnosť kytice

Predĺžte životnosť kytice.

Použite film, ak chcete, aby kytica stála dlhšie. Predtým, ako dáte kyticu do vody, zabaľte spodnú časť nôh navlhčenou handričkou a prilepte film. Takýto trik predĺži životnosť kytice vašich obľúbených kvetov a poteší dlhšie.

4. Uložte maliarsku kefu

Skladovanie štetcov.

Ak plánujete pokračovať v maľovaní nasledujúci deň, zabaľte kefu do lepiacej fólie a vložte ju do chladničky. Takýto trik nedovolí, aby sa kefa vyliala. Mimochodom, s tým istým lepiacim filmom môžete zakryť nádobu farby, aby nezhustla.

5. Domáce zábaly

Potravinový film pre domáce zábaly.

Potravinový film - skvelý pomocník v starostlivosti o seba. Používa sa na vytvorenie skleníkového efektu, ktorý podporuje chudnutie, ako aj na fixáciu kozmetických masiek. Napríklad si môžete pripraviť jednoduchý prostriedok proti celulitíde zmiešaním teplej vody, kakaového prášku a lyžice olivového oleja. Zmes sa nanesie na boky a pokožku brucha, zabalí sa do zábalu a nechá sa pôsobiť 30 minút. Keď čas vyprší, zbavte sa filmu a spievajte masku.

6. Klíčenie semien

Urýchliť proces klíčenia semien.

Ak chcete, aby semená vyrastali rýchlejšie, zabaľte ich do plastového obalu. Fólia tiež pomáha chrániť rastliny pred prievanom a nízkymi izbovými teplotami.

7. Chráňte police chladničky

Chráňte police chladničky.

Zabaľte police chladničky lepiacou fóliou, aby ste ich neumývali vždy, keď produkt začne stekať alebo zanechá mastnú stopu.

8. Uchovávajte ovocie

Skladujte polovice ovocia.

V moderných chladničkách vybavených systémom bez mrazu sa kúsky ovocia rýchlo vysušia. Aby ste tomu zabránili a udržali ovocie čerstvé a šťavnaté, pomôže vám potravinový film, ktorý by sa mal stočiť.

9. Na zachovanie chuti vína

Pokračujte vo fľaši vína.

Zabaľte hrdlo fľaše vína lepiacou fóliou, aby nápoj nevyschol a zachoval si svoje chuťové vlastnosti.

10. Varenie vajec

Varte vajcia.

Pred uvarením vajec zabalte každý obal potravín. Tento trik nedovolí škrupine zlomiť sa v procese varenia. Fólia sa tiež môže použiť na varenie vyliahnutých vajec.

11. Maľovanie stien

Jedinečná potlač na stenách.

Pomocou filmu môžete na stenách vytvoriť jedinečnú tlač. Na tento účel naneste na stenu vrstvu farby, pripevnite film, aktívne si ho zapamätajte a odstráňte.

12. Kozmetické masky

Zlepšiť účinok kozmetických masiek.

Na zvýšenie účinku kozmetických masiek používajte zábal potravín. Stačí aplikovať produkt na tvár a prikryť ho filmom. Skleníkový efekt vytvorený s potravinovým filmom umožní pórom expandovať a zlepšiť penetráciu komponentov masky.

13. Alternatíva k poťahom na topánky

Film namiesto poťahov batožinového priestoru.

Fólia sa dá použiť ako poťahy na obuv. Takýto trik je užitočný, ak potrebujete na chvíľu spadnúť do miestnosti, ale nechcete zložiť svoje topánky.

14. „Oprava“ kozmetiky

Opravte nefunkčný make-up.

Nenechajte sa rozčuľovať, ak sa drahé tiene, prášok alebo červenanie vločilo do prášku. Jemne nasekajte zvyšky produktu, pridajte pár kvapiek alkoholu, prikryte nádobu plastovým obalom a opatrne stlačte prstom. Po určitom čase nástroj stvrdne a bude ako nový.

15. Ochrana proti striekaniu

Ochrana proti striekajúcej vode pri použití mixéra alebo mixéra.

Zabaľte misku ponorného mixéra alebo mixéra prilepenou fóliou, aby ste ochránili prichádzajúce povrchy pred postriekaním.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send