Užitočné nápady

8 dobrých nápadov, vďaka ktorým bude malá spálňa vyzerať väčšia

Pin
Send
Share
Send
Send


8 dobrých nápadov, vďaka ktorým bude malá spálňa vyzerať väčšia

Spálňa nie je len miestom, kde si chcete oddýchnuť, ale aj šatňou a malým kozmetickým salónom.

Existuje veľa funkcií a oblasť je obmedzená. Ale nezúfajte.

Dizajnéri prišli s množstvom variácií o tom, ako vizuálne rozšíriť miestnosť a prakticky zhutniť miestnosť.

1. Hra svetla a formy

Hranice a nezvyčajné svetlo.

Pri začatí obnovy v malej spálni je potrebné vziať do úvahy jej budúce hranice a osvetlenie. Hranicami sa myslia kontúry priestoru: výklenky, vstavané skrine, viacúrovňové stropy a pódium. Okamžite si všimneme, že v interiéri malej miestnosti budú masívne sadrokartónové konštrukcie vyzerať tvrdo a absurdne, čo znamená, že je lepšie ich odmietnuť. Oveľa výhodnejšie bude vyzerať lesklý strečový vstavaný skrine a nástenné panely. Pri plánovaní vytvorenia výklenku v miestnosti je dôležité nezabudnúť na symetriu. Akékoľvek vyčnievajúce časti by tiež boli dobré na doplnenie podsvietenia, aby sa zabránilo výskytu tieňov.

2. Zrkadlá

Zrkadlá a povrchy zrkadiel.

Podľa nášho názoru sú všetci vlastníci malých bytov povinní milovať zrkadlá a akékoľvek reflexné povrchy. S ich pomocou môžete odrážať a presmerovať prúdy svetla a vizuálne tlačiť steny od seba. Inštalácia zrkadiel je najlepšia proti zdroju prirodzeného svetla. V malej spálni vyzerajú skvele lesklé strečové stropy, skrine so zrkadlovými dverami, reflexné panely a podlahové zrkadlá.

3. Akcenty

Prízvuková stena v interiéri.

Malá spálňa v jednom odtieni bude vyzerať ešte menšia. Aby ste tomu zabránili, vyberte jednu zo stien pomocou farby, textúry alebo vzoru. Pamätajte však, že dôraz by nemal byť sám. Doplňte ho vhodným dekorom: koberec, žiarovky alebo malé kúsky nábytku. Použitie takýchto kontrastných detailov zvýši objem miestnosti a odvráti pozornosť od jej skromných rozmerov.

4. Mobilný nábytok

Inteligentný a mobilný nábytok.

Nízky, mobilný a transformujúci nábytok - hlavní spojenci na ceste do otvoreného priestoru v malej spálni. Nízka posteľ na kolesách vizuálne pohne strop a tiež vám umožní pohybovať ho v prípade, že potrebujete uvoľniť miesto. Pokiaľ ide o transformáciu nábytku - vo všeobecnosti ide o dar z nebies pre majiteľa bytu malej veľkosti. Zdvíhacia posteľ, ktorá sa v prípade potreby zmení na šatník, pohovku alebo stôl, pomôže ušetriť takmer polovicu miestnosti a vymeniť niekoľko kusov nábytku.

5. Skladovanie

Špeciálne skladovacie systémy.

Niekedy, pokiaľ ide o malé spálne, má zmysel opustiť klasickú šatníkovú skriňu, veľa nočných stolíkov a komodu. Otázka uloženia vecí však nejako vyvstáva pred vlastníkmi takýchto priestorov. Ak nemáte v úmysle darovať polovicu miestnosti pod dobrým šatníkom, venujte pozornosť otvorenému úložnému systému. Vešiaky, koľajnice a rôzne háčiky vám umožňujú ukladať oblečenie priamo na stenách, čím sa z neho stáva druh dekorácie. Je pravda, že sa týmto spôsobom ukladá iba malá časť každodenných vecí. Rozumiete, že kožušiny a bundy visiace pozdĺž stien budú vyzerať prinajmenšom podivne.

6. Územné členenie

Správne územné členenie.

Ak v malej spálni plánujete nájsť miesto aj pre pracovisko, má zmysel uvažovať o územnom plánovaní. Na tieto účely môžete použiť oddiely. Aby nezaberali priestor, vyberte si modely skla, priehradových štruktúr a dutých stojanov. Prechádzajú svetlom cez seba, zaberajú minimum priestoru a nepreplývajú priestor.

7. Farebná schéma

Farby, odtiene a ich kompetentná kombinácia.

Mnoho ľudí verí, že ak je miestnosť malá, musí byť svetlá a monochromatická. Ak však zostanete na jednej farbe, najmä ak je biela, šedá alebo béžová, riskujete, že budete mať nudnú miestnosť s nádychom sterility. Aby ste zabránili takémuto nežiaducemu efektu a vytvorili krásny útulný priestor, správne miešajte farby a textúry. Napríklad sa pozrite na túto spálňu, kde sa vám harmonicky podarilo spojiť biele steny so šedými textilnými detailmi, drevenú textúru a ťažké hnedé záclony.

8. Prirodzené osvetlenie

Okná v malej spálni.

A nakoniec, o okne. Čím viac z nich vo vašej spálni - tým lepšie. Takže, ak existuje možnosť prepojiť miestnosť s lodžiou - urob to. Veľké okná naplnia miestnosť svetlom a vzduchom a výrazne a priestor bude zaručený, že bude vyzerať veľký, aj keď v skutočnosti to tak nie je.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send