Užitočné nápady

Plastové fľaše, zubná kefka a ďalšie predmety, ktoré je možné opätovne použiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Raz vedúce rubriky „bláznivých rúk“ Timur Kizyakov a Andrei Bakhmetyev vyhodili do povetria mozgy ľudí z našej krajiny, a tak z odpadkov urobili len dômyselné úpravy.

Žiaľ, táto rubrika prestala existovať a my sme sa rozhodli prevziať zodpovednosť za vydávanie užitočných tipov na opätovné použitie známych vecí. Ďalej čakáte na 17 vecí, ktoré je možné znovu použiť.

Nádoby na vajcia

Plastové a kartónové obaly na vajcia sa môžu najprv opätovne použiť na určený účel. Ak si kúpite nebalené vajcia, bude to lacnejšie, pretože za obal nemusíte preplatiť. Aby ste ich mohli pohodlne prepravovať, použite existujúci kontajner.

Po druhé, kartónové bunky sú skvelé na pestovanie sadeníc pred ich premiestnením na otvorenú zem alebo do zelene na parapete.

Po tretie, lepenkové bunky sa môžu prehriať počas prevádzky. Reliéfna plocha nádoby nebude rušiť prístup vzduchu na chladenie zariadenia.

Mletá káva

Mleté kávové zrná sú vhodné na použitie a po uvarení a pití nápoja, ale na kozmetické účely. Z nich sa ukazuje účinný telový peeling. Najjednoduchšou možnosťou je jednoducho trieť pokožku vlhkou hmotou.

Bavlnené oblečenie a uteráky

Pred niekoľkými rokmi sa hosteska zasmiala tým, ktorí si kúpili handry na čistenie, pretože na to môžete použiť opotrebované predmety. Teraz sa situácia zmenila a je dosť zvláštne pozerať sa na tých, ktorí umývajú podlahy starým tričkom. Používanie textilu na čistenie je napriek tomu šetrné k životnému prostrediu a hospodárne.

Ďalšou dlho známou, ale čiastočne zabudnutou možnosťou je rozbiť úplet na prúžky a zviazať z nich koberček.

Ak si neželáte kúpiť textilný vak a noste ho so sebou a pokračujte v nákupe tašiek, nájdite pre ne aspoň opätovné použitie. Napríklad pri najbližšom nákupe si môžete vziať so sebou plastový výrobok. A potom dokonale nahradí vrece na odpadky.

banky

Sklenené nádoby z uhoriek, kávy a iných výrobkov sa zmenia na obyčajné poháre, ak z nich umyte štítky. Značkové viečka môžu byť problémom, ale nákup veka bude omnoho lacnejší ako celé jedlo. Banky sa môžu používať ako svietniky, kvetinové vázy, nádoby na skladovanie potravín alebo rôzne drobky.

zubná kefka

Stará zubná kefka je vhodná na umývanie trhlín a ťažko prístupných miest, švíkov na dlaždiciach a dokonca aj zeleniny.

Sprchová čiapka

Nevyhadzujte sprchovací klobúčik. Môže sa použiť na rýchle zabalenie obuvi a uzavretie špinavej podošvy. A nemusíte míňať peniaze na kufrík.

Čipky a stuhy

Čipky a stuhy budú užitočné pri balení darčekov a obliekaní všetkého, čo je možné zviazať.

Starý plech na pečenie

Kovový plech na pečenie môžete maľovať alebo lepiť papierom, nájsť pár magnetov a dostanete dosku na ukladanie poznámok a poznámok.

Plastové fľaše

V malých plastových fľašiach je vhodné vziať si so sebou vodu. Špeciálna a estetickejšia kapacita vás bude stáť oveľa viac, ale rozdiel medzi nimi bude zrejmý iba na fotografiách na Instagrame.

Rukávy na toaletný papier

Ak naviniete drôty alebo girlandy na kartónové valce, nebudú zamieňané. Niekoľko fliaš a krabica alebo kufor sa môžu zmeniť na organizátor na uloženie tých istých drôtov alebo iných drobných predmetov.

Vešiaky na nohavice a sukne

Jeden zlomený vešiak sú dva špáradlá na bielizeň, ktoré možno použiť na uzatvorenie vreciek s obilím.

Kečupové fľaše

Niekedy pri stravovaní vidíte, že majonéza a iné omáčky sa nalievajú do kečupových fliaš. Nikto vás neobťažuje opakovať toto zameranie doma a netrácať peniaze za špeciálne nádoby. Zároveň môžete šetriť nákupom omáčok vo veľkých, ale nepohodlných bankách.

Staré časopisy

Lesklé publikácie je možné odovzdať na odpadový papier a jednu z nich môžete urobiť z osmanského alebo nočného stolíka. V prvom prípade musíte vankúš pripevniť na vrch av druhom - obmedzte sa na časopis s viac alebo menej pevným poťahom.

Plastové nádoby na potraviny

Vedrá majonézy, nádoby na roztavený syr a iné podobné nádoby sú vyrobené z potravinového materiálu, dokonale plnia svoje funkcie a už ich máte. Môžete tak urobiť bez nákupu takýchto jedál.

kufor

Zo starého kufra môžete získať pohodlnú posteľ pre domáce zvieratá. Aby sa posteľ stala mäkkou, bude užitočné použiť uteráky z jedného z predchádzajúcich odsekov (samozrejme predtým, ako sa podlahy umyli).

Opotrebované rukavice

Slnečné okuliare je možné skladovať v starých rukaviciach, ktoré v takom prípade nebudú poškriabané alebo rozbité. Pre krásu môžete odrezať priehradku na prst na rukavice a elegantne ju ušiť, ale v pôvodnej podobe bude rukavice dokonale pracovať.

Pin
Send
Share
Send
Send