Užitočné nápady

15 osvedčených tipov, ktoré výrazne uľahčia životnosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý chce vyriešiť nahromadené problémy a uľahčiť im život. Z tohto dôvodu väčšina ľudí míňa veľa peňazí na prístroje a nástroje, ktoré skutočne nepotrebujú.

V tomto prípade málokto vie, že existuje veľa jednoduchých hackerov, s ktorými môžete robiť to isté, ale rýchlejšie a bez toho, aby ste míňali veľa peňazí.

1. Vosk

Nepremokavá obuv: vosk je užitočný.

Akonáhle plátno topánky zvlhnú, zdá sa, že zostanú mokré po celú dobu. Ak však užijete pravidelnú sviečku bez zápachu a opatrne si ňucháte topánky, potom ju zahrejte fénom, vosk zmizne a bude pôsobiť ako ochranný povlak pre topánky.

2. Marshmallow

Bolesť v krku: pomoc marshmallows.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako eliminovať nepríjemné bolesti v krku. Málokto by si však myslel, že musíte jesť marshmallows alebo marshmallows. Je to tak, želatína v marshmallow zmesi upokojuje bolesť v krku.

3. Zelený čaj

Chudnutie: zelený čaj je užitočný.

Ak niekto chce schudnúť, mal by vypiť 2 šálky zeleného čaju denne. Štúdie ukázali, že ak ľudia jedia to, čo vždy jedia, ale pijú zelený čaj, stratia za 12 týždňov v priemere 1,3 kg.

4. WD-40

Odstraňovanie škvŕn atramentu: WD-40 je užitočný.

Ak sa na tkanine nachádzajú škvrny od atramentu, môžete skúsiť použiť WD-40. WD-40 je priemyselné rozpúšťadlo, ktoré dokáže odstrániť atrament. Je pravda, že musíte byť veľmi opatrní, pretože to môže poškodiť jemné tkanivá.

5. Silikagél

Zabráňte poškodeniu vlhkosti: Použite silikagél.

Prakticky každý našiel malé vrecká zo silikagélu v zakúpenom oblečení alebo obuvi. Preto ich nevyhadzujte. Namiesto toho musíte nájsť miesta, na ktorých môže vlhkosť spôsobiť škodu, napríklad škatule v kúpeľni, a dať tam tašky.

6. Plastová fľaša

Zanesená toaleta: je užitočná plastová fľaša.

Bez piestu po ruke môže byť ťažké vyčistiť toaletu alebo umývadlo, keď sú potrubia zablokované. Ak zoberiete veľkú fľašu vody a odrežete jej vrchnú časť, môžete ju použiť ako piest.

7. Rúž na rúž

Ako skryť peniaze: užitočný rúžový rukáv.

Mnoho ľudí, ktorí sa obávajú, že pri cestovaní do zahraničia môže ukradnúť vreckové. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako skryť hotovosť, je použiť prázdny hygienický kontajner na rúž. Stačí z toho vytiahnuť "vnútri" a prilepiť na svoje účty, zvinuté do rúrky.

8. Rozviňte „mínus“ dole

Skontrolujte alkalické batérie: kvapka „mínus“ klesne.

Ak chcete zistiť, či sa alkalické batérie vybili, môžete ich hádzať z výšky 15 cm na rovný povrch „mínus“. Ak sa batéria znovu vybije (alebo vôbec neskakuje), je nabitá. Ak sa odrazí od stola viackrát, batéria je vybitá.

9. Cesto vo fľaši

Palačinky na pár minút: cesto vo fľaši sa hodí.

Ak ste zrazu chceli palacinky, ale nechcete tráviť čas prípravou cesta, môžete využiť zozbierané ovocie do budúcnosti. Za týmto účelom si vezmite fľašu kečupu, opláchnite ju, pripravte cesto a nalejte do fľaše. Takže vždy po ruke bude pripravený jesť cesto na palacinky. Nezabudnite si ich nechať v chladničke.

10. Okuliare na plávanie

Rezanie cibule: plavecké okuliare budú užitočné.

Pri rezaní cibule na varenie by ste mali nosiť ... plavecké okuliare. Aj keď to bude vyzerať smiešne, slzy nebudú stekať.

11. Závesný stojan na obuv

Organizácia čistiacich prostriedkov: stojan na obuv je užitočný.

Väčšina ľudí strieka všetky svoje čistiace prostriedky pod umývadlo v kúpeľni alebo v skrini a potom na dlhú dobu hľadá ten správny nástroj. Na vyriešenie tohto problému môžete vziať závesný stojan na topánky a vložiť fľaše čistiacich prostriedkov do každej štrbiny.

12. Ocot a slaná voda

Hrdzavé nástroje: ocot a slaná voda sa hodia.

Ak už máte doma hrdzavé nástroje, ktoré sa už nepoužívajú, nemôžete ich vyhodiť. Namiesto toho ich namočte do zmesi octu a slanej vody. Možno budete musieť nástroje následne vyčistiť. Samozrejme, keď hrdza zmizne, doplnky nezabudnite vysušiť.

13. Jasná značka

Vyhľadávanie batožiny na letisku: je užitočná jasná značka na rukoväti kuforu.

Aby ste uľahčili vyhľadávanie batožiny na letisku pri príchode, musíte najskôr zabaliť rukoväť kuforu svetlým kusom látky. Takže si môžete okamžite zistiť svoj kufor a niekto iný ho omylom nevyberie za vašu batožinu.

14. Obrátené slnečné okuliare

Stojan na mobilný telefón: slnečné okuliare sú užitočné.

Ak chcete sledovať video, často potrebujete pohodlný stojan pre mobilný telefón. Stačí si vziať pár slnečných okuliarov a otočiť ich. Voila - všetko je pripravené.

15. Lak na nechty

Farebné kľúče: lak na nechty je užitočný.

Ak má niekto veľa kľúčov vo zväzku a momentálne hľadá ten pravý, jednoducho môžete maľovať vrcholy kľúčov rôznofarebným lakom. Potom si len musíte pamätať, že napríklad červený je kľúč od bytu.

Pin
Send
Share
Send
Send